Opis
Andrew D. Dick F. Med. Sci.
Dyrektor Instytutu Okulistyki UCL
Duke Elder Professor of Ophthalmology, UCL Institute of Ophthalmology. Londyn, Wielka Brytania
Profesor okulistyki, Uniwersytet w Bristolu, Wielka Brytania
Współkieruje Narodowym Instytutem Zdrowia ds. Badań Biomedycznych (National Health Institute for Research Biomedical Research Centre), przy Moorfields Eye Hospital i UCL-Institute of Ophthalmology, Londyn.
Profesor Andrew Dick uzyskał kwalifikacje medyczne, a także stopień naukowy w dziedzinie biochemii (BSc (Hons)) na Uniwersytecie Londyńskim, a podczas swojej edukacji medycznej spędził czas jako sponsorowany przez MRC współpracownik badawczy w dziedzinie biochemii u profesora Colemana w Yale. Po przeszkoleniu w zakresie chorób wewnętrznych i MRCP rozpoczął rezydenturę okulistyczną i uzyskał stopień naukowy w zakresie immunologii w 1993 roku na Uniwersytecie w Aberdeen u profesora Johna Forrestera. Johna Forrestera. W ramach stypendium MRC Post Doctoral Travelling Fellowship pracował z Jonem Sedgwickiem w Centenary Institute of Cancer Medicine and Cell Biology w Sydney w Australii. Jego doświadczenie kliniczne obejmuje zapalne choroby oczu, medyczne i chirurgiczne siatkówki.
Jego badania obejmują badania podstawowe i translacyjne, które prowadzą do wczesnych faz badań nad zapaleniem związanym z autozapaleniem, autoimmunologicznymi i degeneracyjnymi chorobami siatkówki, jak również randomizowane badania kontrolne nad terapią immunomodulacyjną w zapaleniu błony naczyniowej oka. Profesor Dick został mianowany Członkiem Akademii Nauk Medycznych (UK) w 2007 roku za znaczący wkład w badania i stypendia w medycynie oraz otrzymał doroczną nagrodę Alcon Research Institute w 2011 roku.
Zanim został dyrektorem UCL-Institute of Ophthalmology, był dyrektorem ds. badań na Wydziale Medycyny i Stomatologii Uniwersytetu w Bristolu. Wcześniej był redaktorem British Journal of Ophthalmology, prezesem European Vision and Eye Research (EVER), mistrzem Oxford Ophthalmological Congress i wiceprezesem ARVO.
Prof. Andrew Dick był Przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Naukowego ICTER w latach 2019-2024.
Opis
Kate Grieve (>3370 cytowań, h-index 26, i10 index 46), dyrektor naukowy i lider zespołu w Institut de la Vision w Paryżu; dyrektor naukowy jednostki obrazowania oka „Paris Eye Imaging” w Narodowym Szpitalu Okulistycznym Quinze Vingts w Paryżu; oraz prezes i założyciel startupu SharpEye, jest ekspertem w dziedzinie obrazowania optycznego. Jej badania mają na celu opracowanie nieinwazyjnych pomiarów optycznych struktury i funkcji komórek siatkówki w żywym ludzkim oku, a także w hodowlach komórkowych w laboratorium. Rozwój ten przyczynia się do znacznej poprawy diagnostyki i monitorowania patologii okulistycznych, a także do oceny wyników innowacyjnych terapii. Niedawno otrzymała prestiżowy 5-letni grant ERC Consolidator Grant, nagrodę za innowacyjność „ilab”, nagrodę „Jean Jerphagnon” za optykę oraz „Innovators Prize” regionu Ile-de-France.
Opis
Chris Dainty jest emerytowanym pracownikiem naukowym w Instytucie Okulistyki UCL, a także emerytowanym pracownikiem Imperial College London i Uniwersytetu w Galway (Irlandia). W ostatnich latach pracował w przemyśle w Xperi Corporation.
Zainteresowania badawcze profesora Dainty’ego dotyczą obrazowania optycznego, rozpraszania, propagacji fal i optyki adaptacyjnej. Jest współautorem ≈180 recenzowanych prac i ponad 300 prezentacji konferencyjnych. Wiele z jego projektów badawczych dotyczyło nowych urządzeń do obrazowania i pomiaru właściwości optycznych oka. Jego zespoły w Imperial College i NUI Galway zbudowały wiele symulatorów widzenia AO do badań psychofizycznych, jak również inne instrumenty do obrazowania i pomiarów w oku, w tym jeden, który doprowadził do udanego start-upu. Współpracował z przemysłem, w tym z takimi firmami jak Abbott Medical Optics, Alcon, Imagine Eyes, J&J Vistakon i Zeiss Jena.
W trakcie swojej kariery prof. Dainty wypromował 65 doktorantów i był mentorem ponad 50 post-doców.
Prof. Dainty jest laureatem licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, ostatnio nagrody 2017 Optica (dawniej OSA) Leadership Award, a w marcu 2008 roku został wybrany na członka Royal Irish Academy.
Opis
Dr Piotr Chaniecki obecnie pełni funkcję głównego chirurga w Ośrodku Chirurgii Oka Prof. Zagórskiego w Krakowie.
W latach 2010-2020 pełnił funkcję Ordynatora Klinicznego Oddziału Okulistycznego 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, w latach 2020-2023 był kierownikiem Oddziału okulistycznego szpitala im. PCK w Gdyni.
Ma ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii oka. Specjalizuje się w chirurgii przedniego odcinka oka oraz chirurgii siatkówki. W zeszłym roku wykonał ponad 2000 operacji.
Dr P. Chaniecki jest autorem unikalnej techniki operacyjnej wymiany soczewek wewnątrzgałkowych, wyróżnionej jako najlepsza technika operacyjna 2019 roku przez amerykańskie czasopismo okulistyczne Cataract & Refractive Surgery Today.
W 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepszej pracy naukowej ”Composition of phacoemulsificated human lenses analyzed by infrared spectroscopy”, przyznaną przez European Association for Vision and Eye Research.
Jego głównym tematem zawodowych zainteresowań jest chirurgia przedniego i tylnego odcinka oka oraz zachowawcze leczenie zespołu suchego oka. Prowadzi pracę naukową i dydaktyczną w zakresie implantów wewnątrzgałkowych we współpracy z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie. Współpracuje też z Instytutem Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, badając strukturę biochemiczną soczewek. Jest autorem i współautorem licznych wystąpień i publikacji naukowych w kraju i zagranicą. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w międzynarodowych i krajowych szkoleniach i konferencjach, niejednokrotnie w charakterze wykładowcy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Biomateriałów.
W maju 2023 r. dr Piotr Chaniecki objął funkcję Konsultanta Zarządu ds. Okulistyki w ICTER.
Strona internetowa: www.okulista.com.pl
Kanał na Youtube: Okulista2000
Opis
Zainteresowania naukowe: obrazowanie fluorescencji dna oka wzbudzonej dwufotonowo oraz budowa nowych femtosekundowych źródeł światła dla tego zastosowania.
Główne kompetencje dr Bogusławskiego w zespole Obrazowania Optycznego to projektowanie i konstrukcja femtosekundowych laserów światłowodowych oraz systemów elektro-optycznych do innowacyjnej diagnostyki oka.