19.10.2021

Światowy Dzień Wzroku 2021

Głównym celem naszego Centrum jest zrewolucjonizowanie diagnostyki i leczenia chorób oczu. Dziś, podczas Światowego Dnia Wzroku 2021, w sposób szczególny podnoszona jest świadomość społeczna na temat ślepoty i zaburzeń widzenia jako głównych międzynarodowych problemów zdrowia publicznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej – odwiedź stronę internetową Światowego Dnia Wzroku – https://www.iapb.org/world-sight-day/.

#LoveYourEyes

Co możemy zrobić w Światowym Dniu Wzroku ( najlepiej na co dzień)?

  • zachęcaj członków rodziny i przyjaciół 50+ do regularnych badań wzroku, aby potencjalne choroby zostały wcześnie zdiagnozowane,
  • jeśli spędzasz wiele godzin przed ekranami (laptopy, telefony, …) pamiętaj, aby co 20-30 minut zrobić małą przerwę i popatrzeć na dalszą odległość (około 6 lub więcej metrów) przez 20 sekund. Zapewni to naszym oczom odrobinę relaksu,
  • możesz również przyjrzeć się bliżej swojej diecie. Przeciwutleniacze, witaminy i mikroelementy zawarte w produktach takich jak żółte, pomarańczowe i zielone warzywa zawierają luteinę, która ma korzystny wpływ na funkcjonowanie siatkówki. Wybieraj produkty zawierające kwasy omega-3 (tłuste ryby morskie, rośliny strączkowe i włoskie orzechy). Borówki, dynia, morela są dobrym źródłem antyoksydantów.