mgr Jan Klajnert

Tytuł naukowy:

Tytuł magistra Biotechnologii uzyskał na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2020 r.

Stanowisko:

Specjalista Techniczny

Dołączył do Zespołu Genomiki Obliczeniowej (CGG) w 2024 r. w roli specjalisty technicznego. Jan Klajnert wspiera zespół CGG w projekcie NDS i jest zaangażowany w badania nad ulepszeniem protokołu przetwarzania próbek osadzanych w parafinie (paraffin-embedded samples) i SHARE-seq. W nauce interesuje się poznawaniem nowych technik biologii molekularnej. Jan Klajnert planuje rozpocząć doktorat na temat analizy mikrobiomu pod kierunkiem dr Marcina Tabaki.

Praca magisterska Jana Klajnerta poświęcona była dynamicznej regulacji liczby amplikonów onkogenów w pierwotnych hodowlach in vitro komórek glejaka. Przez kolejne lata uczestniczył w komercyjnych projektach mających na celu innowacyjne podejście do izolacji bakterii z próbek zwierzęcych (ze szczególnym uwzględnieniem patogenów wodnych) oraz rozwój procesów diagnostycznych opartych na technikach biochemicznych i genetycznych. Przez 4 lata pracował w Proteon Pharmaceuticals.

Po pracy Jan lubi relaksować się grając w gry strategiczne, interesuje się również rozwijaniem swojej wiedzy z zakresu fizyki.

mgr inż. Krzysztof Gromada

Tytuł naukowy:

Magister Robotyki, Politechnika Warszawska, Wydział Mechatroniki

Stanowisko:

Architekt Oprogramowania Robotycznego

Obszary badawcze:

inżynieria oprogramowania, robotyka, elektronika

Researcher's ORCID Id: 0000-0003-3125-7661

Krzysztof Gromada uzyskał tytuł inżyniera i magistra robotyki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Prowadzi także badania związane z doktoratem na temat przetwarzania obrazów radarów z syntetyczną aperturą i nawigacji bezzałogowych statków powietrznych.

Jego dotychczasowe osiągnięcia zawodowe związane są z rozwojem systemu BSP PGZ-19R „Orlik”, projektowaniem mobilnego robota domowego nowej generacji, oraz współtworzeniem systemów metrologii bezpieczeństwa dla samochodów Porsche Taycan.

W wolnym czasie Krzysztof uprawia akrobatykę, buduje gitary, zajmuje się rękodziełem (część projektów dostępna jest na kanale YouTube) oraz gra w gry komputerowe.

Krzysztof dołączył do Zespołu IDoc na stanowisko architekta oprogramowania robotycznego w kwietniu 2022 roku. Do jego głównych zadań należą:

– Rozwój architektury i oprogramowania w projekcie IDoc,

– Przygotowywanie logiki sterowania robotem, przetwarzania sygnałów i wprowadzenie systemu widzenia maszynowego (z rozwiązaniami AI)

– Ogólne wsparcie projektu w zakresie robotyki.

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/@madrobotchris

mgr Jadwiga Milkiewicz

Tytuł naukowy:

Magister Chemii (University of Leeds, Akademia Jan Długosza)

Stanowisko:

Specjalista

Obszary badawcze:

inżynieria optyczna, spektroskopia femtosekundowa, procesy wielofotonowe, fluorescencja

Researcher's ORCID Id: 0000-0002-1789-2266

Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie chemii. Przez większość swojej kariery zawodowej pracowała nad rozwijaniem i wykorzystywaniem układów służących do badań spektroskopowych, takich jak ultraszybkie zaniki fluorescencji w roztworach ciekłych, czy obrazowanie jonów w komorze próżniowej.

Dołączyła do zespołu Optyki Fizycznej i Biofotoniki IChF PAN w 2019 roku, aby pracować nad rozwojem pionierskiej techniki oftalmoskopowej obrazującej autofluorescencję siatkówki ludzkiego oka, wzbudzaną dwufotonowo. Obecnie jest członkiem zespołu Obrazowania i Technologii Okulistycznych, a jej główna uwaga skupia się na budowie innowacyjnego urządzenia, które posłuży do szybkiego badania przesiewowego w diagnostyce stożka rogówki we wczesnym stadium.

Marta Nowak

Stanowisko:

Opiekun zwierząt

Obszary badawcze:

Animals

Opis

Opiekun zwierząt – sprawuje codzienną opiekę nad zwierzętami.

mgr inż. Łukasz Olejnik

Tytuł naukowy:

Łukasz Olejnik uzyskał tytuł magistra inżyniera biotechnologii medycznej i środowiskowej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz Politechnice Łódzkiej.

Stanowisko:

Specjalista Techniczny

Mgr Łukasz Olejnik pracował w Dystrogen Therapeutics Technology Polska w zakresie terapii komórkowych oraz odbył staże zagraniczne na University of Natural Resources and Life Sciences w Austrii oraz Tomas Bata University w Zlinie w Czechach.

Interesuje się wykorzystaniem biologii molekularnej w medycynie oraz diagnostyką molekularną. Pracę na stanowisku asystenta naukowego w grupie Zintegrowanej Biologii Strukturalnej rozpoczął w styczniu, 2023 roku.

dr Damian Panas

Tytuł naukowy:

Dr Damian Panas jest absolwentem matematyki stosowanej Politechniki Gdańskiej. Stopień doktora nauk o zdrowiu uzyskał na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Obszary badawcze:

modelowanie matematyczne, uczenie maszynowe, biologia obliczeniowa oraz analizy danych wysokoprzepustowych

Researcher's ORCID Id: https://orcid.org/0000-0003-2181-2414

W latach 2017-2021 dr Panas był pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Zakładzie Informatyki Radiologicznej i Statystyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a następnie w latach 2021-2022 pracował jako bioinformatyk i analityk danych w Laboratorium Biologii Molekularnej Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Do głównych zadań dr Damiana Panasa w Zespole Genomiki Obliczeniowej, gdzie obecnie pracuje na stanowisku Specjalisty Technicznego w ICTER, należy tworzenie i wdrażanie nowych algorytmów obliczeniowych do zastosowania w wielowymiarowych analizach danych sekwencjonowania pojedynczych komórek oraz nadzór nad infrastrukturą obliczeniową.

Anna Zajfert

Stanowisko:

Lekarz weterynarii

Obszary badawcze:

Zdrowie i pielęgnacja zwierząt

Opis

Lekarz weterynarii – czuwa nad stanem zdrowia naszych zwierząt, pełni również rolę doradczą w kwestii zapewnienia odpowiednich warunków utrzymywania zwierząt.