dr Hubert Doleżyczek

Tytuł naukowy:

Dyplom doktora, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego PAN; tytuł magistra biologii, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Stanowisko:

Postdoktorant

Obszary badawcze:

Doświadczenia in vivo, obrazowanie mózgu przy użyciu Mikroskopu OCT, mikrochirurgia naczyniowa w transplantologii eksperymentalnej, techniki mikroskopii elektronowej, hodowle komórkowe neuronalne,techniki histologiczne

Swoją działalność badawczą Hubert rozpoczął w 2008 roku w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN im. M. Mossakowskiego w Warszawie, gdzie zdobył umiejętności w zakresie mikrochirurgii. Od 2011 roku kontynuował swoją karierę naukową w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie, gdzie w 2022 roku obronił pracę doktorską. Przedmiotem jego pracy doktorskiej była, ocena zmian w sieci naczyniowej oraz tkankach mózgu w modelach mysich udaru niedokrwiennego i glejaka przy użyciu Tomografii Optycznej (OCT). W 2024 roku dołączył do Grupy Biologii Oka ICTER, gdzie jako Postdoktorant bierze udział w opracowywaniu nowych przyżyciowych metod obrazowania mózgu myszy oraz rozwijaniu eksperymentalnych terapii chorób oczu.

dr Joanna Bem

Tytuł naukowy:

Doktor Nauk Biologicznych, Uniwersytet Warszawski

Stanowisko:

Postdoktorant

Obszary badawcze:

epigenetyka, regulacja transkrypcji, różnicowanie komórek

Researcher's ORCID Id: 0000-0001-8532-9363

Od lipca 2024 r. Joanna jest zaangażowana w dwustronny projekt badawczy Weave-UNISONO finansowany przez NCN (Narodowe Centrum Nauki) we współpracy z SNSF (Swiss National Science Foundation). W ramach wspólnego projektu z prof. Alfredem Zippeliusem i dr Karen Dixon (Wydział Biomedycyny, Uniwersytet w Bazylei) Joanna będzie zajmowała się multimodalnym mapowaniem pojedynczych komórek w celu wyjaśnienia roli, jaką układ odpornościowy odgrywa w nowotworach.

Joanna ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w 2010 roku. Tam rozpoczęła się jej fascynacja epigenetyką i rozwojem. Stopień doktora uzyskała na Uniwersytecie Warszawskim w 2018 roku, na podstawie badań nad rolą miRNA w różnicowaniu komórek macierzystych. Podczas stażu podoktorskiego w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CENT) skupiła się na regulacji transkrypcji i strukturze chromatyny 3D w terminalnym różnicowaniu neuronów. Następnie, dołączyła do Międzynarodowego Instytutu Mechanizmów i Maszyn Molekularnych (IMol), gdzie zajmowała się badaniami nad pamięcią transkrypcyjną. Dr Joanna Bem jest autorką lub współautorką 6 prac oryginalnych, 2 publikacji przeglądowych oraz 2 patentów. W swojej karierze naukowej kierowała jednym projektem naukowym finansowanym przez NCN oraz kilkoma mikrograntami.

W wolnym czasie lubi uprawiać ogród i tworzyć ceramikę.

Projekt: Weave-Unisono 2023/05/Y/NZ6/00083.

dr Kamil Krawczyński

Tytuł naukowy:

Doktor, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN

Stanowisko:

Specjalista naukowy

Obszary badawcze:

Niekodujące RNA, epigenetyka

Scopus Profile: 37037711800
Researcher's ORCID Id: 0000-0001-5336-7525

Podczas studiów magisterskich dr Kamil Krawczyński odbył 6-miesięczne stypendium w ramach programu Erasmus na Uniwersytecie w Trieście we Włoszech. Po studiach doktoranckich kontynuował karierę naukową na stażu podoktorskim w Magee-Womens Research Institute w Pittsburghu, Stany Zjednoczone. Po powrocie do Polski pracował w Instytucie Mossakowskiego PAN w Warszawie. Jego głównym obszarem badawczym są niekodujące RNA, w tym mikroRNA I ich rola w epigenetycznej i potranskrypcyjnej regulacji ekspresji genów.

Jest współautorem 15 prac naukowych. W trakcie swojej kariery naukowej kierował projektem naukowym oraz otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

W sierpniu 2024 r. dr Krawczyński dołączył do Zepołu Genomiki Obliczeniowej, gdzie jest zaangażowany w realizację projektu SONATA BIS 12 mającego na celu opracowanie metod multimodalnego profilowania na poziomie pojedynczych komórek.

Zdjęcie dr Kamila Krawczyńskiego wykonał dr Karol Karnowski.

dr Aleksandra Kornacka-Stackonis

Tytuł naukowy:

Tytuł doktora Biologii (2021), Instytut Parazytologii im. Witolda Stefańskiego PAN.

Stanowisko:

Postdoktorant

A. Kornacka-Stackonis przez większość swojej kariery zawodowej pracowała w Instytucie Parazytologii Polskiej Akademii Nauk. Jej badania doktorskie koncentrowały się głównie na wykrywaniu pasożytów u dzikich zwierząt przy użyciu metod immunologicznych i molekularnych. Realizowała dwa projekty dla młodych naukowców finansowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego od 2013 roku i autorką lub współautorką 19 artykułów z listy JCR, a także wielu abstraktów.

Od kwietnia 2024 r. dr Kornacka-Stackonis jest Postdoktorantem w grupie Genomiki Obliczeniowej ICTER w ramach grantu Sonata bis 12, gdzie pracuje nad przepływem pracy sekwencjonowania nowej generacji (NGS) do analizy pojedynczych komórek. Prywatnie Aleksandra interesuje się pieczeniem i bieganiem.

dr Mehdi Borjkhani

Tytuł naukowy:

Inżynier biomedyczny, ukończył Uniwersytet w Teheranie, Iranie

Stanowisko:

Post-doc

Obszary badawcze:

Sieci Neuronalne

Opis

Jego praca doświadczalna polega na modelowaniu sieci neuronalnych złożonych z wielu różnych populacji neuronalnych i analizie danych.

dr Piotr Kasprzycki

Tytuł naukowy:

Doktor Nauk Fizycznych, Uniwersytet Warszawski, Polska

Stanowisko:

Post-doc

Obszary badawcze:

Optyczna koherentna tomografia czuła na polaryzację, czasowo-rozdzielcza spektroskopia fluorescencyjna

Jestem pracownikiem naukowym w Grupie Optyki Fizycznej i Biofotoniki pod kierownictwem Prof. M. Wojtkowskiego w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Dołączyłem do tej Grupy w 2019 roku po uzyskaniu stopnia doktora nauk fizycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Specjalizuję się w obrazowaniu biomedycznym, w szczególności w polaryzacyjnej koherentnej tomografii optycznej, ilościowej mikroelastografii oraz w czasowo-rozdzielczych pomiarach fluorescencji. Te zaawansowane techniki torują drogę dla przełomowych odkryć w medycynie.

dr Vineeta Kaushik

Tytuł naukowy:

Doktorat z biofizyki na Południowym Kampusie Uniwersytetu Delhi, New Delhi, Indie

Stanowisko:

Postdoctoral Researcher

Obszary badawcze:

Białka biorące udział w cyklu widzenia

Vineeta Kaushik uzyskała tytuł doktora biofizyki na University of Delhi South Campus, New Delhi, Indie, w 2020 roku. Podczas studiów doktoranckich zdobyła doświadczenie w biofizycznej i biochemicznej charakterystyce białek archetypowych oraz specjalizowała się w bioinformatyce. W marcu 2021 roku dołączyła do laboratorium Integrated Structural Biology w ICTER jako Postdoc fellow, aby pracować nad strukturą i funkcjonalnym wyjaśnieniem różnych białek zaangażowanych w cykl widzenia.

dr Katarzyna Kordecka

Tytuł naukowy:

Stopień doktora, Instytut Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

 

Stanowisko:

Post-doc

Obszary badawcze:

Zapisy elektrofizjologiczne in vivo

Opis

Technik w grupie Biologii Oka, pomaga w prowadzeniu doświadczeń, szczególnie odpowiada za pomoc w rejestracjach elektrofizjologicznych in vivo.