Od 2012 roku jest profesorem W2 ds. okulistyki eksperymentalnej w Charité University Medicine Berlin. W latach 2007-2012 prof. Olaf Wolfgang Ralph Strauß pracował jako profesor W2 okulistyki doświadczalnej w University Medical Center Regensburg. W latach 2002-2007 był profesorem C3 okulistyki doświadczalnej na Uniwersytecie UKE w Hamburgu. W latach 1999-2002 Prof. Olaf Wolfgang Ralph Strauß był pracownikiem naukowym (C1) w Instytucie Fizjologii Klinicznej na FU Berlin. W latach 1994-1999 był Postdocem i asystentem w Instytucie Fizjologii Klinicznej, UKBF na FU Berlin.
Prof. Olaf W. R. Strauß jest Przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Naukowego ICTER na kadencję 2024-2028.
Universita degli Studi di Modena e Reggio Emilia, Italy
Opis
Prof. Francesca Fanelli pracuje na Uniwersytecie Modeny i Reggio Emilia (UNIMORE), na Wydziale Nauk o Życiu w Modenie, we Włoszech. Posiada tytuł magistra chemii medycznej, z Uniwersytetu w Bari, we Włoszech (1989) oraz tytuł doktora chemii medycznej w obszarze Computational Medicinal and Biophysical Chemistry z Uniwersytetu w Bari (1994). W latach 1994-2001 była stypendystką podoktorską w UNIMORE z częstymi pobytami na Uniwersytecie w Lozannie (Szwajcaria) w ramach współpracy naukowej. W latach 2000-2005 Prof. Fanelli pracowała jako zewnętrzny konsultant Serono Pharmaceutical Research Institute (Genewa, Szwajcaria). Od 2002 do 2006 roku była asystentką naukowca w Dulbecco Telethon Institute (DTI), prowadzonym przez Wydział Chemii, UNIMORE. DTI jest programem osobistych nagród stworzonym w celu uniknięcia „Drenażu Mózgów” lub umożliwienia „Pozyskiwania Mózgów”. W latach 2007-2011 była naukowcem stowarzyszonym DTI, goszczonym przez Wydział Chemii, UNIMORE. Następnie od 2007 do 2019 roku była Profesorem Nadzwyczajnym Biochemii, na Wydziale Nauk Przyrodniczych, UNIMORE, a od 2019 do chwili obecnej jest Profesorem Biochemii, na Wydziale Nauk Przyrodniczych, UNIMORE. Od 2002 roku jest Liderką grupy Computational Structural Biology (https://www.csbl.unimore.it/) na Uniwersytecie w Modenie i Reggio Emilia. Jej główne tematy badawcze obejmują:
Komputerowe modelowanie i symulacje RasGTPaz i ich GEF-ów, ze szczególnym uwzględnieniem GPCR-ów i heterotrimerycznych białek G;
strukturalne uwarunkowania mutacji opsyn pręcikowych związanych z autosomalnie dominującym Retinitis Pigmentosa;
rozwój i zastosowanie oprogramowania do analizy strukturalnej symulacji molekularnych;
rozwój i zastosowanie narzędzi i protokołów do przewidywania zespołów ponadmakromolekularnych;
Na studiach doktoranckich z genetyki człowieka w 1993 r. dołączyła do laboratorium dwóch światowej sławy genetyków, prof. Toma Strachana i Susan Lindsay, w Newcastle, gdzie sklonowała i scharakteryzowała nowe geny zaangażowane w rozwój mózgu. Doprowadziło to do wielkiego zainteresowania biologią pluripotencjalnych komórek macierzystych, którą studiowała na Uniwersytecie Durham. W 2003 r. założyła własną grupę badawczą w Instytucie Medycyny Genetycznej Uniwersytetu Newcastle, gdzie była pionierem w tworzeniu ludzkich pluripotencjalnych komórek macierzystych i opracowywaniu solidnych metod generowania organoidów siatkówki reagujących na światło do modelowania chorób, odkrywania leków i zastosowań terapeutycznych. Badanie biologii rozwoju i chorób oka jest główną działalnością jej grupy badawczej. Dysfunkcja któregokolwiek z typów komórek znajdujących się w siatkówce lub komórek pomocniczych, nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE), który jest niezbędny dla zdrowia siatkówki, zakłóca widzenie. Celem jej grupy badawczej jest określenie mechanizmów powodujących takie zakłócenia i znalezienie sposobów naprawy uszkodzeń.
Jest współdyrektorem Medycyny Regeneracyjnej, Komórek Macierzystych i Transplantacji, członkiem Instytutu Nauk Biologicznych, a jej praca przyczynia się do realizacji tematu Medycyny Regeneracyjnej, Komórek Macierzystych i Transplantacji. Jest również członkinią Neuroscience NUCoRE.
Laboratorium Obrazowania i Technologii Okulistycznych (IDoc) dąży do badania nowych technik i rozwoju oprzyrządowania w celu odpowiedzi na niezadane dotychczas pytania w naukach o widzeniu i niezaspokojone potrzeby w okulistyce i optometrii.
Koncentrujemy się na rozwoju technik obrazowania i wykorzystaniu ich w wielu układach biologicznych i chemicznych. Unikalność naszego podejścia polega na wykorzystaniu nie tylko amplitudy światła, ale również jego fazy w celu opracowania nowych, najwyższej klasy systemów obrazowania.
OBI Lab stosuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie biologii molekularnej, genetyki i wirusowych technik znakowania, aby opracować nowe terapie wirusowe służące do przywrócenia zdolności przetwarzania sygnału wzrokowego w chorej siatkówce.
Badania prowadzone przez ZGO skupiają się na łączeniu podejść statystyki, fizyki statystycznej, matematyki i informatyki w rozwijaniu nowych metod obliczeniowych.
Badania w Grupie Zintegrowanej Biologii Strukturalnej (ISB) mają na celu wyjaśnienie mechanizmów widzenia, w szczególności udziału białek szlaku fototransdukcji i cyklu widzenia, zarówno na poziomie atomowym i molekularnym, przy użyciu technik biologii strukturalnej i innych metod biofizycznych.
Absolwent medycyny na Uniwersytecie w Cambridge; staż w zakresie okulistyki klinicznej w Moorfields Eye Hospital.
Konsultant ds. chirurgii siatkówki w Moorfields Eye Hospital w Londynie i szef wydziału badań nad siatkówką w University College London. Jego podyplomowe szkolenie akademickie, doktorat i badania postdoktoranckie na UCL były wspierane przez Wellcome Trust Fellowships i UK National Institute for Health Research Professorship. Jego celem jako chirurga i naukowca jest ochrona i przywracanie wzroku poprzez opracowywanie nowych metod leczenia chorób siatkówki. Jego program badań translacyjnych rozciąga się od laboratoryjnego badania mechanizmów choroby do badań klinicznych nowych interwencji medycznych i chirurgicznych. Nagrody za osiągnięcia prof. Bainbridge’a obejmują nagrodę Rady Dyrektorów Amerykańskiej Fundacji Walki ze Ślepotą oraz nagrodę Champalimaud Vision Award 2018. W 2020 roku został wybrany na członka Brytyjskiej Akademii Nauk Medycznych.
Pablo Artal studiował fizykę na Uniwersytecie w Saragossie. Odbył staż podoktorski w Madrid-CSIC „Instituto de Optica” pod kierunkiem Javiera Santamarii, staż podoktorski najpierw na Uniwersytecie Cambridge (Wielka Brytania), a później w Institut d’Optique w Orsay we Francji. Uzyskał stanowisko badacza w Instituto de Optica. W 1994 r. został pierwszym profesorem zwyczajnym optyki na Uniwersytecie w Murcji w Hiszpanii, zakładając „Laboratorio de Optica”. Spędził lata szabatowe w Rochester (USA) i Sydney (Australia), a obecnie jest wybitnym profesorem wizytującym na Central South University w Changsha, Chiny. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na optyce oka i siatkówki oraz na rozwoju optycznych i elektronicznych technik obrazowania, które mają zastosowanie w okulistyce i biomedycynie. Opublikował ponad 300 artykułów, które uzyskały ponad 22200 cytowań (h-index 78). Został wybrany na członka Optical Society of America (OSA) w 1999 roku, fellow of the Association for research in Vision and Ophthalmology (ARVO) w 2009 i 2013 roku (złota klasa), fellow of the European Optical Society (EOS) w 2014 roku oraz fellow of the SPIE w 2016 roku. W 2013 roku otrzymał „Edwin H. Land Medal” za wkład naukowy w rozwój alternatyw diagnostycznych i korekcyjnych w optyce wzrokowej. W 2014 roku został wyróżniony grantem Advanced Research Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. W 2015 roku otrzymał nagrodę „King Jaime I”. W 2018 roku otrzymał hiszpańską nagrodę National Research „Juan de la Cierva”, a w 2019 roku nagrodę „Edgar D. Tillyer” przyznawaną przez OSA za „pionierskie wykorzystanie technologii optyki i fotoniki do rozwikłania ludzkiego systemu wizualnego i poprawy diagnostyki i korekcji wzroku”. W 2021 roku otrzymał medal Hiszpańskiego Królewskiego Towarzystwa Fizycznego. Jest współwynalazcą 30 międzynarodowych patentów w dziedzinie Optyki i Okulistyki oraz współzałożycielem czterech spin-offów.
Arie Gruzman urodził się w Gorkim, ZSRR w 1970 roku. W 1988 roku ukończył First Nurse College, Gorki, ZSRR ( pielęgniarstwo praktyczne, Summa cum Laude). Następnie rozpoczął studia w Instytucie Medycznym, Gorki, ZSRR (MD). Studia zostały przerwane na trzecim roku z powodu repatriacji do Izraela. W 1996 r. uzyskał tytuł B.Sc. w dziedzinie chemii medycznej na Uniwersytecie Bar-Ilan, Ramat-Gan, Izrael. S. Sassona, School of Pharmacy, Faculty of Medicine, Hebrew University of Jerusalem, Jerozolima, Izrael, w 2003 r. Uzyskał bezpośredni tytuł doktora (Summa cum Laude) w dziedzinie farmakologii. Następnie przeniósł się do USA, gdzie odbył staż podoktorski na University of California, San Francisco oraz Research Institute of Pacific Medical Center w San Francisco, pod nadzorem Prof. V. Lingappa. Od 2009 roku jest członkiem wydziału na Wydziale Chemii, Bar-Ilan University, Izrael. Od 2011 do 2015 roku pełnił funkcję wiceprezesa Israel Association of Medicinal Chemistry. Został wybrany na przedstawiciela Izraela w Chemistry and Human Health, Division of International Union of Pure and Applied Chemistry (IUPAC) na kadencję 2022-2023. Jest również jednym z założycieli startupowej firmy zajmującej się rozwojem leków „AltA-ZuZ”. Jego grupa badawcza ma na celu opracowanie nowych kandydatów na leki przeciwko kilku wyniszczającym ludzkość chorobom, takim jak ALS, choroby autoimmunologiczne, cukrzyca typu 2 i retinopatie.
Tytuł licencjata biologii uzyskała w 2001 r. na Bliskowschodnim Uniwersytecie Technicznym. Stopień magistra farmakologii i farmakochemii oraz stopień doktora w dziedzinie komórkowych i molekularnych aspektów biologii uzyskała w Strasburgu we Francji.
Opis
Nowa członkini Międzynarodowego Komitetu Naukowego ICTER na kadencję 2024-2028, jest pracownikiem naukowym INSERM we Francji i kieruje zespołem zajmującym się terapiami genowymi i zwierzęcymi modelami chorób neurodegeneracyjnych w Instytucie Wizji w Paryżu.
Dr Dalkara otrzymała nagrodę Biovalley za pracę doktorską dotyczącą metody dostarczania białek opracowanej podczas studiów podyplomowych. Później odbyła staż podoktorski w laboratorium Ernsta Babmerga w Instytucie Biofizyki Maxa Plancka, a następnie przeniosła się do UC Berkeley, aby odbyć drugi staż post-doktorski w 2007 roku. W UC Berkeley dr Dalkara zastosowała zasady inżynierii wirusowej w celu ulepszenia wektorów AAV do ich zastosowania w chorobach zwyrodnieniowych siatkówki.
Jej praca obejmuje ewolucję molekularną i inżynierię wirusowych nośników genów oraz ich zastosowanie do opracowania innowacyjnych strategii terapii genowej w celu zwalczania oślepiających chorób siatkówki. Za swoją pracę w tej dziedzinie otrzymała nagrodę Euretina Science and Medicine Innovation Award w 2013 r., a w 2014 r. została wybrana Innovator under 35 -France przez MIT Technology Review. Dr Dalkara otrzymała nagrodę dla Young Investigator, aby założyć swoją grupę w Vision Institute w Paryżu i kontynuuje swoją działalność badawczą w tym instytucie badawczym, koncentrując się na badaniach translacyjnych.
Karl-Wilhelm Koch jest od 2004 roku profesorem W3 biochemii na Uniwersytecie w Oldenburgu, w Niemczech, od 2013 roku pracuje na Katedrze Neuronauki, a w latach 2004-2012 w Instytucie Biologii i Nauk o Środowisku. W latach 1993 do 2004 był PD Dr. w Instytucie Biologicznego Przetwarzania Informacji w Centrum Badawczym Jülich, Niemcy, oraz był wykładowcą na Uniwersytecie w Kolonii, Niemcy. Od 1988 do 2004 roku był starszym naukowcem i kierownikiem laboratorium biochemii w Instytucie Biologicznego Przetwarzania Informacji w Centrum Badawczym Jülich, Niemcy. W latach 1987-1988 Prof. Koch był Postdoctoral fellow w Department of Cell Biology, Stanford University, California, USA ( Laboratorium Prof. Dr. Luberta Stryera). W 1986 r. ukończył studia jako Dr. rer. nat. w Biochemii (summa cum laude), University of Osnabrück, pod kierunkiem Prof. Dr. U. Benjamina Kauppa (University of Osnabrück, Niemcy, Department of Biophysics; Chair: Prof. Dr Wolfgang Junge). W 1993 r. prof. Koch uzyskał habilitację (venia legendi) w zakresie biochemii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Kolonii, w Niemczech. Jego mentorem był Prof. Dr. U. Benjamin Kaupp (Dyrektor Instytutu Biologicznego Przetwarzania Informacji, Centrum Badawcze Jülich, Niemcy).
Manage Cookie Consent
We use cookies to optimize our website and our service.
Functional
Zawsze aktywne
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.