Nataliya Galagan

Tytuł naukowy:

mgr, Uniwersytet Południowej Florydy, Stany Zjednoczone

Stanowisko:

Specjalista techniczny

Obszary badawcze:

Biologia nowotworów

Nataliya uzyskała tytuł licencjata w dziedzinie biotechnologii na Uniwersytecie Tarasa Szewczenki w Kijowie. W 2022 r. uzyskała tytuł magistra biologii ze specjalizacją w biologii komórkowej i molekularnej na Uniwersytecie Południowej Florydy w Tampie w USA. W czasie prowadzonych badań zajmowała się onkigenem KRAS w terapii raka. Była również zaangażowana w projekty akademickie, takie jak: „Terapia celowana czerniaka” i “Produkty naturalne przeciwko nowotworom”.

mgr Maciej Ficek

Tytuł naukowy:

mgr, Uniwersytet Warszawski

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

Uczenie maszynowe, programowanie

Maciej uzyskał tytuł licencjata i magistra matematyki na Uniwersytecie Warszawskim odpowiednio w 2019 i 2021 roku. W 2023 roku uzyskał stypendium i odbył staż naukowy w Laboratorium Neuroinformatyki Instytutu Nenckiego PAN. Obecnie jest doktorantem w Instytucie Chemii Fizycznej PAN I prowadzi prace badawcze pod kierunkiem dr Marcina Tabaki. Interesuje się uczeniem maszynowym oraz różnorakimi aspektami programowania. Entuzjasta otwartego (zwłaszcza wolnego) oprogramowania.

mgr inż. Bartłomiej Bałamut

Tytuł naukowy:

Master of Science in Biotechnology, Warsaw University of Technology, Poland

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

Biologia molekularna i genetyka

Opis

Doktorant, zaangażowany w projekcie Sonata Bis 9 (Andrzej Foik), jego głównym zadaniem są badania przy użyciu rejestracji elektrofizjologicznych in vitro. Zajmuje się również doświadczeniami z zakresu biologii molekularnej i genetyki.

mgr Luca Gessa

Tytuł naukowy:

Uniwersytet w Sassari Nauk Biologicznych, Włochy; Uniwersytet w Oslo, Norwegia

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

Białka uczestniczące w cyklu widzenia

Luca Gessa ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie w Sassari w zakresie nauk biologicznych we Włoszech. Następnie ukończył studia magisterskie w zakresie nauk molekularnych na Uniwersytecie w Oslo w Norwegii, z pracą: Characterization of an evolutionary conserved human methyltransferase. Wynik uzyskany podczas pracy magisterskiej zawarty jest w manuskrypcie opublikowanym w 2021 roku (doi: 10.1093/nar/gkab088).

W marcu 2021 roku dołączył do laboratorium Zintegrowanej Biologii Strukturalnej w ICTER. Jego badania skupiają się na strukturze i funkcjach białek zaangażowanych w cykl widzenia.

mgr inż. Anna Galińska

Tytuł naukowy:

Magister Biologii Eksperymentalnej, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warszawa; Magister Biotechnologii Chemicznej, Politechnika Warszawska, Warszawa

Stanowisko:

Doktorantka

Obszary badawcze:

biologia molekularna i genetyka

Opis

Doktorantka, prowadzi badania w zakresie biologii molekularnej i genetyki.

mgr Oliwia Kaczkoś

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

psychofizyka widzenia, widzenie dwufotonowe, optometria, nauki o widzeniu

Researcher's ORCID Id: 0000-0001-9819-332X

W 2022 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Optometria na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od października 2022 r. rozpoczęła studia doktoranckie w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej, podczas których planuje skupić się badaniu zjawiska widzenia dwufotonowego. Na co dzień pracuje również jako optometrystka, gdzie zajmuje się m.in. badaniem refrakcji i parametrów widzenia obuocznego pacjentów.

mgr Nelam Kumar

Tytuł naukowy:

Mgr Farmacji

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

oczyszczanie białka, cykle guanylowe siatkówki i ich modulatory

Ukończył studia magisterskie (Farmacja) w zakresie biotechnologii w National Institute of Pharmaceutical Education and Research (NIPER), w Indiach. Podczas pracy magisterskiej pracował nad interakcjami patogenów żywiciela (M.tb). Później dołączył do grupy dr R. Ravishankara w CSIR-CDRI, Indie, gdzie po raz pierwszy został wprowadzony do biologii strukturalnej. Biologia strukturalna całkowicie zmieniła jego fascynację badawczą w pasję. Teraz realizuje doktorat w ICTER. Podczas studiów doktoranckich będzie badał złożoność strukturalną guanylowych cyklaz siatkówki i ich modulatorów w celu lepszego zrozumienia chorób oczu.

mgr inż. Wiktor Kulesza

Tytuł naukowy:

Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Stanowisko:

Doktorant

Obszary badawcze:

Systemy obrazowania dna oka

Opis

Magister Inżynierii Fotoniki na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Jego praca magisterska zrealizowana w grupie IDoc dotyczyła systemu obrazowania dna oka do wspomagania ustawiania małych urządzeń w prototypie optoretinografu przedklinicznego. Aktualnie jest doktorantem w ICTER.