Opis
Prof. dr hab. Maciej Wojtkowski jest fizykiem specjalizującym się w optyce stosowanej, a także fizyce medycznej i eksperymentalnej.
Głównym przedmiotem jego badań jest rozwój nowych technik obrazowania in vivo, tomografii optycznej OCT i interferometrii nisko koherentnej stosowanych w obrazowaniu biomedycznym. Ma znaczący wpływ na rozwój techniki Fourier domain OCT (FdOCT).
Od 2016 r. prof. Wojtkowski kieruje Zakładem Fizyki Chemicznej Układów Biologicznych w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, Grupa POB. Jest założycielem ICTER i jego kierownikiem od 2019 roku.
Opis
Anna Pawlus jest związana ze środowiskiem optyki i fotoniki od 2016 r., rozpoczynając swoją przygodę jako koordynator grupy badawczej w Instytucie Chemii Fizycznej PAN, gdzie m.in. zarządzała grantami finansowanymi przez FNP, NCN i Komisję Europejską oraz organizowała wydarzenia naukowe.
Anna uzyskała tytuł magistra inżyniera Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz ukończyła program International MBA w Porto Business School w Portugalii. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Biurze Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie w Porto oraz w IBM Global Delivery Centre we Wrocławiu.
W 2011 r. wzięła udział w projekcie organizowanym przez amerykańską organizację non-profit TechnoServe w Afryce (Mozambik), gdzie pracowała w obszarze przedsiębiorczości społecznej. Przed dołączeniem do Instytutu Chemii Fizycznej PAN pracowała w Sociedade Portuguesa de Inovação w Portugalii jako konsultant, gdzie zarządzała projektami międzynarodowymi oraz pracowała nad wnioskami do programów Horyzont 2020 i ERASMUS+.
Anna udziela się jako wolontariusz akcji wspierających równouprawnienie, promowanie wielokulturowości i dokształcanie osób starszych. Bierze również aktywny udział w popularyzacji nauki oraz kształtowaniu i usprawnianiu kanałów komunikacji dla instytucji naukowych.
Opis
Doświadczenie przemysłowe w zakresie BR&I. Rozwój systemów laserowych (8 lat MSquared UK), rozwijanie produktów i relacje z klientami, proces przygotowywania wniosków patentowych, projektowanie i organizacja laboratorium laserowego oraz zakładu produkcyjnego high-tech, rozwój biznesu high-tech.
Opis
Były dyrektor ds. badań naukowych CNRS w Besançon, Francja.
Ekspertyza technologiczna: nowe architektury MOEMS dla sensorów wraz z rozwojem miniaturowych mikroskopów równoległych on-chip, doświadczenie w przenoszeniu własności intelektualnej do firm przemysłowych.
Pełnił funkcję sekretarza krajowego Francuskiego Stowarzyszenia Optyków (SFO).