Marcin Powęska

Tytuł naukowy:

Magister Biologii Komórkowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie

Stanowisko:

Redaktor naukowy

Marcin Powęska odpowiada za tworzenie informacji prasowych oraz redakcję materiałów przygotowywanych przez naukowców. Standaryzuje i sprawdza treści publikowane na stronie internetowej ICTER oraz w mediach społecznościowych.

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie dziennikarskie. Jest autorem licznych artykułów popularnonaukowych w magazynach „Focus”, „Wiedza i Życie”, „Świat Wiedzy”, a także na portalach Interia.pl i Focus.pl.

dr Łukasz Kornaszewski

Tytuł naukowy:

Doktorat na Heriot-Watt University w Edynburgu, Wielkiej Brytanii

Stanowisko:

Broker ds. Własności Intelektualnej

Obszary badawcze:

fizyka ultraszybkich laserów

Opis

Doświadczenie przemysłowe w zakresie BR&I. Rozwój systemów laserowych (8 lat MSquared UK), rozwijanie produktów i relacje z klientami, proces przygotowywania wniosków patentowych, projektowanie i organizacja laboratorium laserowego oraz zakładu produkcyjnego high-tech, rozwój biznesu high-tech.

Joanna Kartasiewicz

Stanowisko:

Research Funding Manager

Opis

Ukończyła socjologię i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim

Joanna Kartasiewicz jest doświadczonym menedżerem i entuzjastką edukacji międzynarodowej. Posiada umiejętności w zakresie zarządzania projektami badawczymi w środowisku międzynarodowym. Swoje doświadczenie zdobywała pracując przez ponad 15 lat dla wiodących prywatnych uczelni w Polsce oraz w sektorze publicznym. Joanna jest również aktywnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń wspierających internacjonalizację szkolnictwa wyższego oraz menedżerów i administratorów badań naukowych.

Magdalena Samson

Tytuł naukowy:

Studia: SGGW w Warszawie, tytuł Magister inżynier, kierunek: Ekonomia

Stanowisko:

HR and Accounting Officer

Opis

Ukończone: liczne kursy i szkolenia z zakresu HR, zagadnień księgowych i podatkowych. Zajmuję się obszarem HR, obsługą kadrową i płacową. Prowadzę również księgowość oraz ewidencję środków trwałych i wyposażenia.

Barbara Wendołowska

Tytuł naukowy:

Magister Psychologii, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Stanowisko:

Specjalista ds. zakupów

Opis

Specjalista ds. zakupów z ponad 20-sto letnim doświadczeniem w pracy w dziale zakupów, logistyki i finansów. Mocne strony to łączenie wiedzy z zakresu transakcji import – export, transakcji trójstronnych i łańcuchowych ściśle związanych z przepisami celnymi, Ustawą o VAT, z wiedzą dotyczącą wytycznych dla momentu powstania obowiązku podatkowego oraz kompletacji dokumentacji niezbędnej do zastosowania odpowiednich stawek VAT.

Przez wiele lat zarządzała procesami zakupowo-logistycznymi w pełnym zakresie, od zamówienia po dostawę i sprzedaż towarów. Realizowała międzynarodowe kontrakty import – eksport, koordynowała transakcje międzynarodowe, trójstronne i łańcuchowe. Ściśle współpracowała z działami sprzedaży, księgowym, prawnym, IT, łącząc wymagania wielu stron zaangażowanych w realizację projektów. W latach 2018-2019 była odpowiedzialna za wdrożenie SAP ByD w międzynarodowej organizacji w zakresie panelu zakup-magazyn-sprzedaż.

Od 2020 prowadzi procedury zakupowe dla Międzynarodowego Centrum Badań Oka. Posiada wiedzę z zakresu Wytycznych dotyczących kwalifikowalności kosztów w projektach finansowanych z funduszy unijnych POIR, FENG, KPO, jak i krajowych ABM, NCBR. Posiada doświadczenie w prowadzeniu procesów zakupowych zgodnie z Prawem Zakupów Publicznych.

Prywatnie sportowiec amator. Triathlonistka.

Z wykształcenia magister psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obecnie studiuje Zarządzanie Projektami na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada certyfikat EY Kierownika projektów B+R.