19.10.2021

Mode-Locked Technology

Mode-Locked Technology jest spółką spin-off z Politechniki Wrocławskiej (Wrocław, Polska) założoną w 2020 roku przez dr Jarosława Sotora i dr Grzegorza Sobonia. Misją firmy jest komercjalizacja nowych, przełomowych technologii opartych na laserach. Portfolio produktów obejmuje oscylatory femtosekundowe (Erbium, Thulium), źródła szerokopasmowe i przestrajalne (1000 – 2200 nm), źródła średniej podczerwieni (3 µm, 8 µm), lasery femtosekundowe dużej mocy, wzmacniacze światłowodowe i systemy laserowe na zamówienie.

Mode-locked Technology dostarcza na potrzeby naszych eksperymentów dwufotonowych lasery impulsowe.

13.10.2021

FLUENCE

Założona w 2016 roku firma Fluence Sp. z o.o. jest wiodącym producentem femtosekundowych laserów światłowodowych. Firma oferuje solidne i stabilne lasery femtosekundowe klasy przemysłowej, które są odporne na rozosiowanie i wyposażone w nowatorski oscylator wykonany w całości z włókna, zapewniający trwały i niezawodny układ. Firma Fluence jest oddana idei zapewnienia najwyższych standardów jakości i niezawodności produktów, oferując czas życia produktu, który znacznie przekracza okres gwarancji.

Fluence współpracuje z ICTER dostarczając lasery impulsowe do naszych badań dwufotonowych.

13.10.2021

POLGENIX

Utworzona w 2006 roku firma Polgenix, Inc. jest małą spółką biotechnologiczną, której cele obejmują dwa obszary: 1. Odkrywanie leków ukierunkowanych na receptory sprzężone z białkami G (GPCRs) w celu leczenia powszechnych chorób powodujących ślepotę, 2. Innowacyjne obrazowanie siatkówki w wysokiej rozdzielczości w celu odkrywania leków okulistycznych.

Polgenix współpracuje z ICTER w zakresie poszukiwania nowych metod diagnostyki oka.

13.10.2021

Praevium Research

Firma Praevium Research została założona w 2001 roku, z misją komercjalizacji wysokiej funkcjonalności, radykalnie zminiaturyzowanych urządzeń optoelektronicznych do różnych zastosowań systemowych. Główne kompetencje firmy to projektowanie i produkcja laserów półprzewodnikowych, detektorów i fotonicznych układów scalonych oraz ich zastosowanie w medycynie, rolnictwie i komunikacji. Zespół Praevium współpracuje ze specjalistami w celu opracowania nowych urządzeń fotonicznych dostosowanych do konkretnych zastosowań. Wcześniejsza współpraca z uniwersyteckimi grupami badawczymi zaowocowała powstaniem nowych urządzeń dla spektroskopii, OCT i wizji maszynowej.

Praevium Research współpracuje z ICTER nad testowaniem i charakteryzacją źródeł światła OCT.

13.10.2021

OPTOPOL Technology

Optopol Technology sp. z o.o. jest wiodącą marką na polskim rynku urządzeń okulistycznych. Opracowała pierwsze na świecie urządzenie Spectral Domain OCT, SOCT Copernicus na podstawie prototypu dostarczonego przez naukowców prof. Macieja Wojtkowskiego i prof. Andrzeja Kowalczyka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Optopol konsekwentnie dostarcza na rynek nowe urządzenia i rozwiązania. Kolejną innowacją na skalę światową, tym razem przekraczającą 130.000 A-skanów na sekundę w standardowym urządzeniu, jest REVO NX 130.

Optopol współpracuje z ICTER w zakresie ewaluacji i kontroli krzyżowej danych z przeprowadzonych przez nas pomiarów ludzkich.

28.07.2021

OCULOMEDICA

Klinika okulistyczna, wykonująca operacje wewnątrzgałkowe, wszelkiego rodzaju zabiegi laserowe, terapię anty-VEGF i jaskry, innowacyjne badania kliniczne i inne procedury medyczne. Zapewnia w pełni funkcjonalną diagnostykę okulistyczną.

Oculomedica współpracuje z ICTER przy organizowaniu sesji testowych z udziałem ochotników oraz przy ocenie nowatorskich urządzeń ICTER służących do obrazowania oka.